VOŠ a SPŠ, Jičín – kvalita - tradice – jistota uplatnění na trhu práce

Jičín, město, které má mnoho přídomků. Mezi ty historické a slavné jistě patří, že je to město studentů a škol. Vždyť kolik významných osobností naší historie všech oblastí se chlubí, že studovalo v Jičíně. Další významnou oblastí tohoto regionu je průmysl, který hrál a stále hraje významnou ekonomickou úlohu a zajišťuje velmi nízkou nezaměstnanost. Podniků v oblasti strojírenství a elektrotechniky je zde mnoho. Spojíme-li tato dvě hlediska, nelze se divit, že i odborné školství má v Jičíně úspěšnou více než stoletou tradici, v které VOŠ a SPŠ, Jičín svými obory významně přenáší historii do současnosti a doufejme i do budoucnosti průmyslu v našem regionu.

Jsme jičínskou školou s nadstandardním vybavením informačními i komunikačními technologiemi, používáme specializovaný SW v oblasti CAD/CAM/CAE, disponujeme nejmodernějším vybavením v oblasti CNC programování a mechatroniky.

Úzce spolupracujeme s řadou firem. Žákům a studentům chceme ukázat možnosti jejich uplatnění po úspěšném absolvování některého z u nás vyučovaných oborů.


Kraj opět ocenil příkladnou spolupráci škol a zaměstnavatelů

V královéhradeckém kongresovém centru Aldis byly koncem roku 2016 vyhlášeny výsledky již třetího ročníku oceňování spolupráce škol a firem. V kategorii "Škola firmě" byla za příkladnou spolupráci nominována firmou Seco GROUP Jičín naše škola VOŠ a SPŠ, Jičín.Kraj ocenil příkladnou spolupráci škol a zaměstnavatelů

V královéhradeckém kongresovém centru Aldis byly 13. listopadu 2015 vyhlášeny výsledky druhého ročníku oceňování spolupráce škol a firem. Ke kategorii „Firma škole“ nově přibyla kategorie „Škola firmě“. Právě v této kategorii byla naše škola VOŠ a SPŠ, Jičín nominována firmou DEPRAG CZ a.s. Lázně Bělohrad.


2N Continental Deprag
Descon Elitex Emuge
Engie Giga Karbox
Microrisc SECO Group Sklopisek Střeleč
Swell Vyrtych  

GIGA, spol. s r.o.

Karel Kurilla
vedoucí montáže
Telefon: 602 427 772
E-mail: k.kurilla@gigasro.cz
Web: www.gigasro.cz

Profil firmy:

Jsme česká společnost založená již v roce 1991. Zabýváme se výrobou a dodávkami zdvihací techniky, tj. mostových a jiných jeřábů a jako jediná společnost v ČR i elektrických kladkostrojů. Navrhujeme a vyrábíme, mimo jiného, speciální jeřáby, například, pro sklady s hutním materiálem, pro obsluhu technologických procesů, pro těžký provoz, s magnetovými traverzy atd. Navrhujeme a vyrábíme jeřábové dráhy, komponenty pro jeřáby, jeřábové sady.

Společnost GIGA, spol. s r.o. zajišťuje vývoj, výrobu, dodávku, montáž a servis zdvihací techniky. Naše výrobky najdete nejenom ve stovkách českých a slovenských firem, ale stále častěji i v jiných zemích Evropy, v Rusku a okolí, aj.

V současné době přijmeme spolupracovníky na tyto pozice:
  • Asistent vedoucího servisu (uvítáme znalost angličtiny a/nebo ruštiny)
  • Elektromechanik se zaměřením na slaboproud
  • Strojní mechanik