Memoriál Petra Letošníka

Petr Letošník
Petr Letošník
(18.12.1959 - 8.7.2001)

Držíme se dobrých tradic

Také v letošním školním roce proběhl v tělocvičně VOŠ a SPŠ, Jičín v měsíci březnu již úctyhodný 18. ročník Memoriálu Petra Letošníka. Toto zápolení a sportovní setkávání v duchu fair play věnujeme vzpomínce na našeho bývalého kolegu, Petra Letošníka.

Memoriál Petra Letošníka je pojat jako mezitřídní volejbalový turnaj studentů naší školy, kdy se v základních kolech utkávají mezi sebou družstva tříd ze stejného ročníku a vítězové ročníku postupují do semifinálového kola. Letos se do semifinále probojovaly tyto třídy: ST1A, ST2B/ET2, ST3B, ST4 a V2. V semifinále se do turnaje již tradičně zapojilo i družstvo složené z učitelů a zaměstnanců školy.

Vyvrcholení celého turnaje jako vždy představovaly finálové zápasy, které se sehrály v tělocvičně školy ve středu 3. dubna 2019. Letos se těchto zápasů zúčastnila Petrova maminka, paní Letošníková, s jeho dcerou.

Utkání o 3. místo nabídlo divákům mnoho zajímavých momentů, celkem přesvědčivě však nad ST3B vyhrála třída V2 v poměru 0 : 2. Nebývale vyrovnaný byl souboj o vítězství a putovní pohár Memoriálu. V nervy drásajícím utkání mezi družstvy učitelů a maturantů z ST4, kdy svým favoritům fandilo mnoho studentů a pedagogů, bylo odehráno pět vyrovnaných setů. Bylo zřejmé, že finále bude napínavé do samého konce. I přes zranění a únavu na obou stranách se hráči na obou stranách projevili jako srdcaři a bili se do samého konce o každý míč. Velmi těsně se nakonec z výhry již po patnácté radovali učitelé v poměru vyhraných setů 3 : 2.

Po dramatickém utkání učitelský výběr zvítězil v celém turnaji a při závěrečném vyhlášení převzal z rukou paní Letošníkové a ředitelky školy putovní pohár, nejúspěšnější třídy byly oceněny věcnými odměnami věnovanými SRPŠ.

Výsledná čísla letošního ročníku svědčí o tom, že volejbalový turnaj je pro naši školu velkou událostí. Zúčastnilo se ho 20 družstev, v sedmi hracích dnech bylo sehráno celkem 39 utkání.Jaroslav Smolík – učitel TV


2018_memorial_vitezove_lo.jpg
Foto vítězného družstva učitelů:
Horní zleva: Ing. A. Žalská, ředitelka školy; paní Letošníková, Petrova maminka; Ing. J. Mašek; G. Klamrtová, J. Klíma.
Dolní zleva: J. Smolík; Ing. J. Vraštil; Mgr. M. Říha; Z. Kořínek.