Prezentace školy

 • 20.6.2018
  Správce

  3D tisk na naší škole

  Žáci druhých ročníků oboru Informační technologie, kteří se neúčastnili vodáckého kurzu, se pod vedením našich učitelů seznamovali s dalšími technologiemi dostupnými v naší škole. Vyzkoušeli si například i návrh 3D modelu v online aplikaci tinkercad.com. Výsledné návrhy si následně vytiskli na 3D tiskárně. Vyzkoušeli si tak i její nastavení, zavádění struny filamentu a spouštění tisku. Po vytištění z výrobků odstraňovali nutné podpory a prováděli hrubou povrchovou úpravu pomocí nože a smirkového papíru, případně drobné opravy lepením. Během tisku černých šachových figurek jsme vyzkoušeli i doposud nepoužívaný materiál PLA 1.75 Carbon Fiber. Stejný materiál byl využit i pro tisk černých částí šachovnice, která je tištěna v jednom kuse s využitím přerušení tisku pro výměnu filamentu. Autory modelů jsou Roman Tomáš (šachy) a Tomáš Strnad ze třídy I2B pod vedením Mgr. J. Vaníčka a Mgr. I. Hamanové, za fotografie děkujeme Mgr. M. Polákové.

  2018 Ukázka 3D tisku 2018 Ukázka 3D tisku
 • 11.11.2008
  Správce
  Prezentace školy na velkých burzách
   

  Vzdělávací nabídku naší školy každoročně představujeme na základních školách nejen v jičínském regionu, ale i na velkých burzách vzdělávání v Mladé Boleslavi, Nymburce, Turnově a Jičíně. Pořadatelem těchto burz jsou místní úřady práce.

   

  Foto z Burzy škol v Mladé Boleslavi

   

   

 • 8.10.2008
  Správce

  Zúčastnili jsme se Školského jarmarku


  V sobotu 4. října 2008 se naše škola prezentovala na Školském jarmarku aneb Řemeslo má zlaté dno, který proběhl v prostorách Pivovarského náměstí v Hradci Králové. Na této akci jsme se prezentovali spolu s dalšími dvaceti školami Královéhradeckého kraje. Jarmark se konal za účasti široké veřejnosti, představitelů Královéhradeckého kraje v čele s hejtmanem kraje Ing. Pavlem Bradíkem.