SPŠ Jičín pro základní školy

logo_skoda_100.gif, 4kB

Projekt "SPŠ Jičín pro základní školy" realizován za finanční pomoci společnosti ŠKODA AUTO a.s. v rámci grantového programu "Vzdělávání pro naši konkurenceschopnost".


logo_konkurence_skoda_550.jpg, 8,8kB

ŠKODA AUTO a.s. podpořila náš projekt „SPŠ Jičín pro základní školy“

Projekt zaměřujeme na žáky 6. až 9. ročníků základních škol, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. Aktivity projektu se zaměří na propagaci technického vzdělání, možnost vyzkoušet si činnosti, rozvíjet manuální zručnost.

Aktivity projektu:

  1. V projektu chceme zrealizovat kroužek zaměřený na aplikace elektrotechniky a robotiky. Jeho náplní bude pájení, sestavování elektronických stavebnic (blikače, štěnice, alarmy apod.), výroba solárních vozítek, modelářské práce, sestavování a programování jednoduchých robotů apod.
  2. Na základě jednání s řediteli základních škol chceme zpřístupnit prostory pro praktickou výuku v naší škole pro výuku praktických činností žáků 6. až 9. ročníku základní školy se zaměřením na technické vzdělávání. Žáci ZŠ společně se svými pedagogy projdou dvěma šesti hodinovými moduly – práce se dřevem a elektrotechnikou. V rámci práce se dřevem si děti vyrobí podložku ve tvaru zvířátka nebo jiné postavičky, v elektrotechnice jednoduché blikátko.

ŠKODA AUTO hostila 3. června 2015 konferenci organizovanou Svazem průmyslu a dopravy ČR. Při této příležitosti věnovala ŠKODA pěti vybraným středním technickým školám grant. Ředitelka naší školy VOŠ a SPŠ, Jičín Alena Žalská převzala z rukou člena představentsva ŠKODA AUTO p. Bohdana Wojnara šek v hodnotě 99 742,- Kč.

grant ŠKODA AUTO grant ŠKODA AUTO