CORNY STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 2007

19.9.2007 Jičín – okresní kolo

V téměř domácím prostředí se představilo poměrně narychlo sestavené družstvo naší školy. Přestože padaly výkony na hranici osobních rekordů, náš výkon nestačil na tradičně velmi dobře připravený tým jičínského Lepařova gymnázia. Mezi zajímavosti tohoto kola patřilo například to, že chlapci vrhali koulí o jeden kilogram lehčí (panečku to byly výkony). Nelze také pominout minelu našeho nejlepšího skokana do dálky Martina Pelce, který třikrát přešlápl. V krátkých bězích odvedl dobrou práci Miroslav Hnát, v dobrém světle se představil i Lukáš Koucký. Tradičními oporami byli „štrekaři“ Petr Kučera a Jakub Slavík. Mezi nejlepšími se objevili i oba koulaři David Dutkovský a Pavel Švandrlík. Naši školu dále reprezentovali Tomáš Kůtek, Marek Ouhrabka, Milan Šubrt, Adam Smolík, Ondřej Kovář. Přestože jsme nedokázali zvítězit, náš bodový součet nakonec stačil na postup do krajského kola.


Celkové výsledky:
 1. Lepařovo gymnázium Jičín   8437 bodů
 2. VOŠ a SPŠ Jičín   7903
 3. Gymnázium a SOŠ Hořice   7410
 4. Gymnázium a SOŠ Nová Paka   7319
 5. SPOŠKA Jičín   3986

3.10.2007 Hradec Králové – krajské kolo

Do Hradce Králové jsme odjížděli s jasným cílem – vrátit porážku jičínským gymnazistům. Hned od začátku bylo jasné, že splnění tohoto cíle bude znamenat postup na republikové finále. Bylo tedy o co bojovat. V našem týmu jsme provedli drobné změny. Především jsme posílili sprinty o Víta Bílka a především jsme změnili rozestavění jednotlivých úseků ve štafetě. To byly klíčové momenty. Opět jsme měli silnější běhy než technické disciplíny. Nedařilo se nám tolik v kouli (již se vrhalo správnou pětikilovou koulí) a v obou skocích. Tento závod se nám však celkově podařil na výbornou (rezervy se najdou vždycky). Bodový součet jsme zlepšili o 650 bodů. A to byl atak, na který náš hlavní soupeř nedokázal zareagovat. Cíl jsme tedy splnili a vybojovali si postup na republikové finále. O tento vynikající úspěch se zasloužili Miroslav Hnát, Vít Bílek, Lukáš Koucký, Tomáš Kůtek, Petr Kučera, Jakub Slavík, David Dutkovský, Ondřej Kovář, Milan Šubrt, Filip Paulů, Martin Pelc, Pavel Švandrlík.


Celkové výsledky:
 1. VOŠ a SPŠ Jičín   8554bodů
 2. Lepařovo gymnázium Jičín   8385
 3. Gymnázium Náchod   8117
 4. Gymnázium Dvůr Králové n. L.   8013
 5. SPŠ Hronov   7736
 6. VOŠ a SPŠ Rychnov n. Kn.   7108

11.-12.10.2007 Břeclav – republikové finále

Na republikové finále jsme odjížděli s jasnou představou – můžeme jen překvapit. O tom, že se jedná o skutečně vrcholnou soutěž, nás každou chvíli upozorňoval hlasatel. Tu oznámil, že právě ve své disciplíně startují účastníci mistrovství světa sedmnáctiletých, za okamžik nás upozornil na start jednoho z běhů, kde startoval juniorský mistr Evropy. O množství účastníků republikového šampionátu netřeba mluvit. Z tohoto pohledu bylo naše družstvo (navíc v improvizované sestavě) skutečnou Popelkou. O to víc je třeba všechny naše chlapce pochválit za veliké nasazení, s kterým ke svým disciplínám nastupovali. Nepodařilo se nám sice zopakovat výkon z krajského finále, ale zaostali jsme jen o maličko. Náš výkon tentokrát stačil na 12. příčku ze 16 zúčastněných týmů. Sestavu tvořili: Miroslav Hnát, Vít Bílek, Lukáš Koucký, Jakub Slavík, Petr Kučera, Ondřej Kovář, Pavel Švandrlík, David Dutkovský.


Zajímavostí byl jistě benefiční hod mistryně světa v hodu oštěpem Barbory Špotákové, ve kterém dosáhla výkonu 57,57 m. Ze známých sportovních osobností jsme měli také možnost se setkat s bývalou olympioničkou Květou Jeriovou – Peckovou.


Celkové výsledky:
 1. Gymnázium Jihlava   9935 bodů
 2. Moravské reálné gymnázium Olomouc   9824
 3. SŠ polytechnická Jílová Brno   9800
 1. VOŠ a SPŠ Jičín   8530

Za reprezentaci školy ve všech třech soutěžích si chlapci zasluhují pochvalu.

Fotogalerie:

náhled náhled náhled náhled

Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík