Bývalý student naší školy letí do USA

JIČÍN - Dvacetiletý Artem Gabriel zvítězil v mezinárodním turnaji hráčů počítačových her a postoupil do celosvětového finále v Seattlu v USA.

Dvacetiletý student liberecké univerzity Artem Gabriel se vrátil z finále kvalifikace World Cyber Games, které se konalo v sobotu 18. 8. v nákupním centru Aupark v hlavním městě našich východních sousedů - Bratislavě. Poprvé v historii se klání těch nejlepších hráčů počítačových her konalo společně zároveň pro Českou i Slovenskou republiku. Přes drobné problémy před zahájením proběhlo vše hladce a to především pro Jičíňáka Artema Gabriela. Ten absolvoval na Střední průmyslové škole v Jičíně, obor automatizační technika a pokračuje ve studiu na vysoké škole. „K počítačům jsem se dostal jako malý kluk přes kamarády, a pak mne to chytlo a už jsem si vše vyhledával sám,“ svěřil se Artem.

Vítězství v Bratislavě


Přestože v Bratislavě zvítězil a s pohárem a medailí obdržel i letenku na celosvětové finále v americkém Seattlu, vidí svoji budoucnost v nějaké firmě, kde by našel uplatnění jako počítačový odborník. Aby se mohl zúčastnit bojů v Bratislavě, prošel pražskou kvalifikací, kde bylo přihlášeno dvacet hráčů ve stáří od 17 do 25 let. Tam byl pátý, ale v dalším kole, které se konalo přes internet, se již umístil na prvním místě. Součet bodů z obou kol mu umožnil jet do Bratislavy. Tam jednoznačně prokázal své schopnosti mezi osmi nejlepšími hráči z obou republik. „Je potřeba mít jistou dávku talentu, vlohy a hlavně chuť. Je nutné umět hru perfektně ovládat. Když to zvládnu, pak stačí popřemýšlet a výsledek by se měl dostavit,“ uvedl Artem Gabriel. K dosažení obrovského úspěchu a udržení formy denně čtyři hodiny čistého času hraje. Sympatický student k vykompenzování dlouhého sezení u monitoru se věnuje plavání a cyklistice. Nyní má před sebou třetí semestr na škole, ale také cestu do amerického Seattlu, kde se utká s dalšími světovými hráči. Letenku i pobyt hradí organizátoři světového finále.

Finále v Seattlu


Velké finále World Cyber Games se v roce 2007 uskuteční v americkém městě Seattle na severozápadě USA. Město leží asi 180 km jižně od hranic s Kanadou, bylo založeno v roce 1851. Seattle má asi 580 000 obyvatel, spolu s okolím čítá 4 milióny obyvatel. V univerzitním hodnocení vzdělanosti obyvatel z roku 2005 získalo toto město první místo. V Seattlu sídlí významné IT společnosti Microsoft a RealNetworks, byla zde založena síť kaváren Starbucks. Město je považováno za místo zrození grunge music, hlavně díky kapelám Pearl Jam a Nirvana. Místem konání WCG 2007 bude fotbalový stadión Qwest Field, sídlo NFL týmu Seattle Seahawks a fotbalových týmů Seattle Sounders. Stadión byl otevřen v roce 2002, stál zhruba 360 miliónů dolarů. Zajímavostí je, že v roce 2004 si firma Qwest koupila práva na patnáctileté pojmenování stadiónu za 75 miliónů dolarů.

obrazek gabriel 1    obrazek gabriel 2